ПНПУ Факультет філології та журналістики
Кафедра романо-германської філології.

Склад кафедри:

 1. Криницька Наталія Ігорівна – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри;
 2. Кирильчук Оксана Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент;
 3. Кононенко Володимир Володимирович – кандидат історичних наук, доцент;
 4. Стороха Богдан Валентинович – кандидат філологічних наук, доцент;
 5. Бардакова Олена Олександрівна – кандидат філологічних наук,старший викладач;
 6. Кришталь Наталія Анатоліївна – старший викладач;
 7. Ніконенко Ольга Іванівна – старший викладач;
 8. Таран Зінаїда Михайлівна – старший викладач;
 9. Филь Галина Василівна – старший викладач;
 10. Якубенко Ірина В’ячеславівна – старший викладач;
 11. Петренко Юлія Іванівна – викладач;
 12. Фера Альбіна Вікторівна – завідувач навчальної лабораторії;З історії кафедри

У 1996 р. із загальноінститутської кафедри іноземних мов виокремилась кафедра романо-германської філології. Її завідувачем стала ст. викл. Бардакова Ю.В. – досвідчений викладач і методист німецької мови.

З моменту утворення кафедри її члени викладали на філологічному факультеті англійську, німецьку, французьку, іспанську, а також латинську мови. 2004 р. було створено окрему кафедру англійської філології, і кафедра романо-германської філології зосереджується передусім на викладанні німецької, французької, іспанської та латинської мов.

З 2006 р. по 2008 р. кафедру очолював доц. Кононенко В.В., у 2008 – 2015 рр. – доц. Перепелиця Т.І., у 2015–2016 рр. – доц. Григоренко О.В., у 2016 р. – доц. Кирильчук О.Б. Із червня 2016 р. завідувачем кафедри стала доц. Криницька Н.І.

Період розвитку кафедри романо-германської філології у 1996–2018 рр. пов’язаний із професійними здобутками проф. Зернової В.К., доц. Кононенка В.В., Алексеєнка С.І., Вишні Н.Г., Вовка Я.Г. , Григоренко О.В., Кирильчук О.Б., Перепелиці Т.І., Онищенка А.М., Сторохи Б.В., Шаповалової Л.В., ст. викл. Бардакової Ю.В., Бардакової О.О., Данилюк О.Г., Горькової М.С., Безвіконного І.К., Кришталь Н.А., Ніконенко О.І., Филь Г.В., Таран З.М., Якубенко І.В., викл. Бабенка В.В., Кандиби Н.Г., Петренко Ю.І., П’ятак О.О., Юрашко Л.В., Шаповал К.М., Ошкодьорової Ю.А. , Колпакової Ю.В., Неділько В.В., Скубій Л.С., Славко Г.С., Ківшик С.М. та ін. Організаційну та методичну роботу кафедри допомагає забезпечувати зав. лабораторією Фера А.В.

У 1998–2006 р. кафедра співпрацювала з Osteuropazentrum’ом Університету Гогенгайм (Штуттгарт, Німеччина), котрий діє при фонді Роберта Боша. У рамках цього співробітництва на партнерських умовах на кафедрі працювали такі лектори-викладачі німецької мови, як Антьє Шуберт (1998–2000), Торстен Ортель (2000–2002), Крістіне Галлер (2002–2003), Ніколь Гьофнер (2003–2005), Беньямін Гільде (2005–2006).

Кафедра співпрацює з Посольством Австрії в Україні, Посольством Німеччини в Україні, Університетом м. Ландау (Німеччина), Коледжем ім. Теодора Гойса та німецькими містами-партнерами м. Полтави Фільдерштатом, Ляйнфельден-Ехтердінгеном та Остфільдером; підтримує зв’язки з представництвом Німецької служби академічних обмінів ДААД (НСАО) у м. Харків. Викладачі кафедри та студенти постійно беруть участь у міжнародних програмах академічного обміну.

Доц. Стороха Б.В. та Григоренко О.В брали участь у GIP (партнерській програмі Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАНУ та Вільного університету м. Берлін) та VAP (Програмі імені В.Адмоні для аспірантів-германістів). Викладачі кафедри отримують різноманітні ґранти для здійснення наукового дослідження або художніх перекладів, а також стипендії для мовного стажування.

У межах партнерського співробітництва між Полтавою та Фільдерштатом, Ляйнфельден-Ехтердінгеном та Остфільдером щорічно відбуваються візити учителів німецької мови, зокрема Гудрун Райнш, Гудрун Реммерс (2008–2015) та Ангеліки Лундквіст Мог (2016), що викладають короткострокові курси для студентів-філологів з першою іноземною мовою.

Нині кафедра забезпечує такі спеціальності:

 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Мова і література (англійська).
 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Мова і література (німецька).
 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Мова і література (англійська, німецька).
 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Мова і література (німецька, англійська).
 • 035 Філологія та спеціалізація Германські мови та літератури (переклад включно).
 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Мова і література (англійська, німецька).
 • 014 Середня освіта та предметна спеціалізація Українська мова і література.

Кафедра романо-германської філології здійснює свою діяльність відповідно до нових вимог до вищої освіти в Україні в цілому та викладання іноземних мов зокрема.